Aktualności

INFORMACJA z dnia 13.09.2019r.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że w związku z wymianą sieci ciepłowniczej przy ul. Kusocińskiego – Kaliskiej w dniu 17.09.2019 r. od godziny 8:00 nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej. Przywrócenie dostaw ciepła nastąpi w dniu 18.09.2019 r. do godziny 16:00.

Poniżej zamieszczamy wykaz ulic objętych awarią:

ul. Kaliska 45

ul. Kaliska 47

ul. Kaliska 53/1

ul. Kaliska 55

ul. Kaliska 65A

ul. Słowackiego 2B Wajnert

ul. Słowackiego 2A Komfort

Spółka przeprasza klientów za wszelkie niedogodności.


Ostrów wzorem dla Kielc

Ostrów Wielkopolski jako modelowe Miasto Nowoczesnej Gospodarki Komunalnej został zaprezentowany delegacji miasta Kielce na czele z prezydentem Bogdanem Wentą podczas wizyty studyjnej w dniach 21-22 maja br. Wizyta była efektem pozytywnej rekomendacji naszego miasta jako wzoru w zakresie zarządzania gospodarką komunalną przez branżowe organizacje eksperckie z obszaru Smart City.

- W obecnych realiach i wobec wielu nowych wyzwań współpraca między samorządami jest bardzo potrzebna. Cieszę się, że to właśnie Ostrów staje się wzorem dla innych samorządów. Merytoryczna i branżowa wymiana doświadczeń będzie inspiracją do dalszego rozwoju naszych miast – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Dwudniowa wizyta objęła przedstawienie realizowanych obecnie największych inwestycji komunalnych i projektów unijnych, a także modelu zarządzania ostrowską gospodarką komunalną w formie holdingu i Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego. Prezydent Bogdan Wenta i jego współpracownicy z Kielc mogli w Ostrowie Wielkopolskim zobaczyć wytwarzanie własnej miejskiej "zielonej" energii, innowacyjny system ekologicznej elektromobilności, budowę pierwszej w Polsce sieci lokalnego ekologicznego prądu oraz modernizację stacji uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków. Szczegółowo zaprezentowano pionierski projekt Ostrowskiego Rynku Energetycznego oraz Ostrowski Przyjazny Programu Mieszkaniowy dla Systematycznych.

Szczególne uznanie i zainteresowanie wzbudził model holdingu i funkcjonowanie miejskich spółek w ramach Grupy Kapitałowej. - Wizyta stała się kolejnym potwierdzeniem, że warto patrzeć na miejski sektor komunalny jako na całość. To właśnie spójność działań i przedsięwzięć w ramach całej Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego oraz odważne podejmowanie ambitnych, innowacyjnych projektów w długoletniej perspektywie stało się ważnym przykładem dla naszych gości z Kielc – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

Miłym akcentem wizyty był udział Bogdana Wenty w pokazowym treningu UKS Szczypiorniak w Szkole Podstawowej nr 9. Młodzi ostrowscy piłkarze ręczni mogli liczyć nie tylko na bezpośrednie spotkanie z żywą legendą tej dyscypliny sportu w Polsce, ale również cenne sportowe wskazówki.

- Niezwykle miło było nam gościć w Ostrowie Wielkopolskim zespół Prezydenta Wenty. Liczę, że pozyskał z naszego miasta pakiet interesujących rozwiązań stosowanych w gospodarce komunalnej, który będzie chciał zrealizować we własnym mieście. Gorąco życzymy Kielcom powodzenia! – podsumowuje prezydent Beata Klimek.


Ruszyła budowa miejskiej sieci „zielonej” energii!

Budowa pierwszej w Polsce sieci miejskiej ekologicznej energii rozpoczęła się w Ostrowie Wielkopolskim. Oficjalne wbicie „pierwszej łopaty” odbyło się w ostrowskim Parku 3 Maja w poniedziałek 25 marca. Pierwsi mieszkańcy i przedsiębiorcy mają otrzymać tańszy prąd w gniazdkach już od stycznia 2020 roku.

Własna miejska sieć „zielonej” energii to kolejny element Ostrowskiego Rynku Energetycznego. Projekt ten od roku jest realizowany w Ostrowie Wielkopolskim przez Centrum Rozwoju Komunalnego jako lokalna odpowiedź na rosnące ceny energii elektrycznej. Miejska sieć ma już od 2020 roku zapewnić pierwszym mieszkańcom i przedsiębiorcom tańszy lokalny i ekologiczny prąd w gniazdkach.

- Projekt Ostrowskiego Rynku Energetycznego jest naszą aktywną odpowiedzią na rosnące ceny energii elektrycznej i niepewność na rynku energii. Patrząc perspektywicznie chcemy dać mieszkańcom i przedsiębiorcom szansę na tańszą lokalną energię elektryczną - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Inicjatorem i realizatorem Ostrowskiego Rynku Energetycznego jest Centrum Rozwoju Komunalnego. - Tak jak zapowiadaliśmy, strategie i kreski projektowe od dziś zamieniają się w realną, rzeczywistą sieć ostrowskiej zielonej energii. Sieć, która dotrze bezpośrednio do gniazdek mieszkańców, przedsiębiorców i instytucji już od stycznia przyszłego 2020 roku - wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes ostrowskiego Centrum Rozwoju Komunalnego.

Ostrów Wielkopolski wytwarza własną ekologiczną energię elektryczną produkowaną w Grupie Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego. Budowa własnej sieci przyłączeniowej ekologicznej energii w centrum miasta otworzy możliwość korzystania z lokalnej energii instytucjom i przedsiębiorcom, a także pierwszym mieszkańcom.

- Pierwszy odcinek sieci to ponad 3 km od Centrum Przesiadkowego przy ul. Wojska Polskiego do Ostrowskiego Parku Przemysłowego przy ul. Wrocławskiej. Siecią popłynie ekologiczny prąd wytwarzany m.in. z biomasy drzewnej - wyjaśnia Jan Grześkowiak, prezes Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

Zasięgiem pierwszego odcinka sieci objętych zostanie m.in. 26 bloków mieszkalnych z zasobów Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Ostrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w rejonie ulic Głogowskiej, Piastowskiej, Sobieskiego, Kopernika i Kościuszki, a także kilkadziesiąt obiektów instytucji publicznych i firm. Moc przygotowana dla odbiorców to 2 MWe, a potencjał wyniesie nawet 8 MWe.

Analizy wskazują, że ostrowska ekologiczna energia będzie tańsza na samej dystrybucji dla mieszkańców o około 15-20 %, a dla obiektów firm i instytucji nawet o ponad 50%.

Za kontakty z przyszłymi odbiorcami miejskiej "zielonej" energii w ramach Grupy Kapitałowej CRK jest specjalistyczna spółka CRK Energia. - Planujemy, aby pierwsi odbiorcy mogli korzystać z naszych usług już z początkiem 2020 roku. Wszystkich zainteresowanych podłączeniem do nowej sieci zapraszamy do kontaktu już w najbliższych tygodniach, aby wspólnie zaplanować i przeprowadzić niezbędne procedury. W tym zakresie zapewnimy pełne wsparcie i kompleksową obsługę - informuje Artur Dembny, prezes CRK Energia.

Miejska sieć ekologicznej energii to najważniejszy realizowany w 2019 roku element Ostrowskiego Rynku Energetycznego. ORE to innowacyjny i wielowymiarowy projekt lokalnej energetyki obywatelskiej zainicjowany przez Centrum Rozwoju Komunalnego w Ostrowie Wielkopolskim już w na początku 2018 roku. Zakłada on budową własnej miejskiej sieci „zielonej” ekologicznej energii, rozwój inwestycji w segmencie odnawialnych źródeł energii i systemowe zarządzanie energią w celu jej lokalnego bilansowania. ORE ma przynieść konkretne, wymierne korzyści dla mieszkańców i przedsiębiorców – mniejsze opłaty za energię elektryczną, tańszy transport publiczny, nowe miejsca pracy, rozwój alternatywnych ekologicznych źródeł energii, poprawę jakości środowiska. Szczególnym elementem ORE jest współpraca na linii samorząd – sektor komunalny – przedsiębiorcy - mieszkańcy. W projekcie uczestniczy już ponad 50 partnerów naukowych i gospodarczych, w tym ponad 40 lokalnych przedsiębiorców. Docelowym dążeniem jest samowystarczalność energetyczna Ostrowa Wielkopolskiego. Naukowcy uczestniczący w projekcie ORE przewidują, że będzie to możliwe do 2040 roku.


Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że została zakończona awaria sieci ciepłowniczej

z dnia 07.03.2019 r. w rejonie ul. Prof. Kaliny. Zarząd Spółki jeszcze raz przeprasza za wszelkie niedogodności.

INFORMACJA z dnia 07.03.2019r.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że z powodu awarii sieci ciepłowniczej w dniu 07.03.2019 r. w rejonie ul. Prof. Kaliny nastąpi przerwa w dostawach ciepła.

Poniżej zamieszczamy wykaz ulic objętych wyłączeniem::

ul. Kaliskiej

ul. Kusocińskiego

ul. Grabowskiej

ul. Moniuszki

ul. Prof. Kaliny

ul. Strażackiej

ul. Ledóchowskiego

ul. Wyjazdowej

ul. Śmigielskiego

ul. Wąskiej

W pozostałych rejonach Ostrowa Wielkopolskiego mogą być niedotrzymane parametry centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Spółka przeprasza klientów za wszelkie niedogodności.


KOLEJNY ETAP ORE - własna sieć ekologicznej energii

II warsztaty z udziałem partnerów naukowych i gospodarczych Ostrowskiego Rynku Energetycznego zorganizowane przez Centrum Rozwoju Komunalnego odbyły się w piątek 1 lutego. Podczas spotkania zaprezentowano kolejny etap projektu - budowę własnej sieci przyłączeniowej lokalnej ekologicznej energii w centrum miasta.

Prace nad wdrożeniem wielowymiarowego projektu Ostrowskiego Rynku Energetycznego zainicjowano już w lutym 2018 roku, a jego koncepcję zaprezentowano mieszkańcom podczas konferencji "Energia dla ostrowian" 21 czerwca ubiegłego roku. Pierwsze warsztaty z udziałem partnerów projektu przeprowadzono 22 czerwca.

- Lokalne bezpieczeństwo energetyczne, szczególnie w obliczu podwyżek cen i niepewności na rynku energii elektrycznej, stało się jednym z najważniejszych wyznań nowej kadencji samorządu. Ostrów Wielkopolski przewidział to zjawisko i z wyprzedzeniem podjął własną inicjatywę stając się pionierem w dziedzinie lokalnej energetyki. Patrząc perspektywicznie i dalekowzrocznie chcemy dać przedsiębiorcom i mieszkańcom szansę na tańszą lokalną energię elektryczną - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Spotkanie w gronie obecnych i przyszłych partnerów ORE było okazją do podsumowania pierwszego roku wdrażania projektu, a także przedstawienia działań na rok 2019. - W ostatnich miesiącach minionego roku krokiem milowym było uzyskanie certyfikatu Ministerstwa Energii dla ORE. Cały projekt wpisuje się w dwa najważniejsze nasze założenia strategiczne - spójność działań spółek komunalnych w ramach Grupy Kapitałowej CRK oraz innowacje prorozwojowe z myślą o perspektywie kilkunastu i kilkudziesięciu lat - wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes ostrowskiego Centrum Rozwoju Komunalnego.

Ważnym elementem wyróżniającym Ostrowski Rynek Energetyczny jest współdziałanie na linii samorząd - sektor komunalny - przedsiębiorcy - mieszkańcy.

- To ogromna wartość całego przedsięwzięcia, bo miasto jest całością. ORE tworzy nie tylko szansę na tańszy prąd w gniazdkach, ale również przestrzeń do lokalnych inwestycji w obszarze ekologicznych źródeł energii - dodaje Bartosz Ziółkowski.

Jednym z elementów ORE planowanych na rok 2019 jest budowa własnej sieci przyłączeniowej ekologicznej energii. Otworzy to możliwość korzystania z lokalnej energii instytucjom i przedsiębiorcom, a także pierwszym mieszkańcom miasta. - Pierwszy odcinek sieci obejmie trasę od Centrum Przesiadkowego przy ul. Wojska Polskiego do Ostrowskiego Parku Przemysłowego przy ul. Wrocławskiej. Siecią popłynie ekologiczny prąd wytwarzany przez OZC m.in. z biomasy drzewnej. Inwestycja będzie realizowana w pierwszym półroczu tego roku - wyjaśnia Jan Grześkowiak, prezes Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

Koordynatorem projektu odpowiedzialnym za kontakty z przyszłymi odbiorcami miejskiej "zielonej" energii jest specjalistyczna spółka CRK Energia. - Planujemy, aby pierwsi odbiorcy mogli korzystać z naszych usług już z początkiem 2020 roku. Wszystkich zainteresowanych podłączeniem do nowej sieci zapraszamy do kontaktu już w najbliższych tygodniach, aby wspólnie zaplanować i przeprowadzić niezbędne procedury. W tym zakresie zapewnimy pełne wsparcie i kompleksową obsługę - informuje Artur Dembny, prezes CRK Energia.

Ostrowski Rynek Energetyczny ma obecnie ponad 50 partnerów naukowych i gospodarczych. W warsztatach udział wzięli nie tylko członkowie-założyciele ORE, ale również potencjalni odbiorcy lokalnej ekologicznej energii - właściciele i zarządcy obiektów instytucji, firm oraz organizacji mieszkaniowych położonych na trasie przebiegu zaplanowanej sieci. - To bardzo znacząca dla gospodarki miejskiej inwestycja, ale również przedsięwzięcie niosące duże zalety społeczne, skierowane bezpośrednio do przedsiębiorców i samych mieszkańców. Co istotne, dotyczy miejskiego obszaru rewitalizacji i stanowi jej ważny innowacyjny element - zaznacza Mateusz Nycek z ostrowskiego Centrum Rozwoju Komunalnego.

Od samego początku ostrowski projekt wspierają ogólnopolskie autorytety naukowe, na czele z prof. Janem Popczykiem - pionierem i twórcą polskiej energetyki obywatelskiej. - Działania Ostrowa Wielkopolskiego znakomicie wpisują się w potrzeby i przewidywane kierunki rozwoju polskiej i europejskiej energetyki - podkreślił prof. Popczyk. Przewiduje on, że Ostrów Wielkopolski może osiągnąć samowystarczalność energetyczną najpóźniej do 2040 roku. Będą temu poświęcone kolejne warsztaty projektowe planowane na kwiecień tego roku.


CRK dla dzieci w ferie zimowe

Wizyta edukacyjna "Poznaj ostrowską zieloną energię" zorganizowana przez Centrum Rozwoju Komunalnego dla podopiecznych świetlicy socjoterapeutycznej "Boże Podwórko" odbyła się we wtorek 15 stycznia w ramach trwających ferii zimowych. Ostrowskim dzieciom pokazano wytwarzanie własnej ekologicznej energii do zasilania autobusów elektrycznych.

- W organizację pomysłowych atrakcji na ferie dla ostrowskich uczniów oprócz szkół i jednostek kulturalnych włączają się również miejskie spółki komunalne – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Podczas wizyty edukacyjnej obok przejazdu autobusem elektrycznym 40 dzieci – podopiecznych świetlicy socjoterapeutycznej, zwiedziło ostrowską elektrociepłownię OZC, gdzie na własne oczy mogły zobaczyć sposób wytwarzania prądu i ciepła.

- To przykład, że spółki komunalne skupione w Grupie Kapitałowej CRK wspólnie realizują również wartościowe inicjatywy społeczne – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego. Przewodnikami feryjnego spotkania byli Mateusz Nycek, przedstawiciel Centrum Rozwoju Komunalnego i radny miejski oraz Mariusz Bolach – członek zarządu i dyrektor techniczny Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego. Uczestnicy otrzymali również ekologiczne zestawy edukacyjne przygotowane przez CRK.

- Nasi podopieczni z dużym zainteresowaniem przyjęli zorganizowaną inicjatywę, a przedstawione atrakcje wywołały radość i zaciekawienie tematem ekologicznej energii, który będziemy pogłębiać w naszej codziennej pracy z dziećmi – podkreśla Ewa Konieczna, kierownik świetlicy socjoterapeutycznej „Boże Podwórko”. - Możemy pochwalić się tym, że Ostrów Wielkopolski jako jedyne miasto w Polsce zasila autobusy elektryczne własną ekologiczną energią produkowaną z biomasy drzewnej. Warto pokazywać młodym ostrowianom to, co udane i pozytywne w naszym mieście – podsumowuje Bartosz Ziółkowski, prezes CRK.

v

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje że rozpoczęto bezpłatne badania termowizyjne dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, o szczegółach akcji przeczytają Państwo w poniższym regulaminie:

Regulamin badań kamerą termowizyjną


OZC sprawdzi budynki

Zgodnie z zapowiedzią Ostrowski Zakład Ciepłowniczy intensyfikuje i poszerza zakres działań związanych z walką ze smogiem

i ochroną środowiska. Pierwszym z nowych elementów jest wprowadzenie programu bezpłatnych pomiarów strat ciepła w budynkach przy użyciu kamery termowizyjnej.

- Obok zmian systemu ogrzewania i nowych podłączeń do miejskiej sieci cieplnej szczególnie ważna jest efektywność energetyczna budynków – podkreśla Jan Grześkowiak, prezes Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

OZC planuje wprowadzić dla Odbiorców, którzy ponoszą znaczne koszty za ogrzewanie bezpłatne pomiary strat ciepła w budynkach przy użyciu kamery termowizyjnej.

Bezpłatne pomiary termowizyjne skierowane będą również dla nowych Odbiorców ciepła, którzy podpiszą umowę przyłączeniową. Będzie to startowy bonus za podłączenie się do systemu ciepłowniczego.

- Celem akcji jest zwrócenie uwagi na fakt, że straty ciepła w budynkach obciążają budżety mieszkańców i powodują niepotrzebną emisję zanieczyszczeń do środowiska – wskazuje Mariusz Bolach, członek zarządu i dyrektor ds. technicznych Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

Ciepło, które ucieka z budynku na zewnątrz, powoduje niepotrzebne zwiększanie ilości paliwa, którym ogrzewamy danych obiekt.

Najgorsza jest jednak sytuacja w budynkach ogrzewanych paliwem stałym, gdyż oprócz zużycia większej ilości paliwa na podgrzanie zwiększona jest również emisja zanieczyszczeń do atmosfery, pyłów PM10, PM 2,5 i innych substancji, które są szkodliwe dla zdrowia.

W pierwszym etapie bezpłatnym badaniem prowadzonym przez OZC zostaną objęte budynki wielolokalowe zużywające najwięcej ciepła oraz mieszkańcy nowo podłączani do miejskiej sieci cieplnej.


INFORMACJA z dnia 03.12.2018r.

W dniu 03.12.2018r. od godz. 22:00 zostaną wyłączone dostawy ciepła dla odbiorców:

Ul. KOLEJOWA

Ul. PARTYZANCKA

Ul. RYNEK

Ul. KOŚCIELNA

Ul. LEDÓCHOWSKIEGO

Ul. WROCŁAWSKA

Ul. STASZICA

Ul. GIMNAZJALNA

Ul. AL. POWSTAŃCÓW WLKP.

Ul. WIOSNY LUDÓW

Ul. SĄDOWA

Ul. CHOPINA

Ul. KOMPAŁŁY

W związku z usuwaniem awarii powstaną utrudnienia w ruchu drogowym na skrzyżowaniu ulic Plac 23 Stycznia z ulicą Kolejową.

 


INFORMACJA z dnia 07.06.2018r.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że w związku z remontem sieci cieplnej przy
ul. Konopnickiej nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej w dniu 11.06.18r. od godz. 08:00.

Przywrócenie dostaw ciepła nastąpi w dniu 11.06.2018r. do godziny 22:00.

Lista adresów objętych wyłączeniem dostaw ciepła:

Żeromskiego 2, 3, 5, 7, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 33

Modrzewskiego (Przedszkole)

Modrzewskiego 1, 2, 3

Newerlego 2, 4

Kraszewskiego 1, 2, 3, 4, 5

Długosza 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8

Iwaszkiewicza 4, 6

Prusa 1, 2, 3

Bąka 2, 3, 4, 6, 8, 10

Reja 2, 4, 6,

Kasprowicza 12, 14A, 16, 18, 22, 26

Tuwima 1, 3, 5, 7

Reymonta 3, 3B, 4, 4A, 5A, 5B

Królowej Jadwigi 32, 33, 35, 37, 41

Wańkowicza TBS

Wańkowicza 40/3

Zielona 4, 5, 5A

Mari Konopnickiej 55, 57

Strumykowa 9,11,17,43/1.

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


INFORMACJA z dnia 25.05.2018r.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że w związku
z modernizacją węzła cieplnego w budynku przy ul. Śmigielskiego 13 w dniu 28.05.2018r.

w godzinach od 8.00 do godziny 14:00.

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


INFORMACJA z dnia 24.04.2018r.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że w związku z remontem komory przy
ul. Zamenhofa nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania w dniu 25.04.18r. od godz. 08:00.

Przywrócenie dostaw ciepła nastąpi w dniu 26.04.2018r. do godziny 9:00.

Lista adresów objętych wyłączeniem dostaw ciepła:

ul.Targowa 1,5,7,9

ul.Kościuszki 2

ul.Głogowska 23

ul.Zamenhofa 9

ul.Partyzancka 17,25,15 szkoła +przedszkole

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


INFORMACJA z dnia 09.10.2017r.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że w związku z modernizacją sieci ciepłowniczej przy
ul. Armii Karjowej nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania w dniu 10.10.2017r. od godz. 08:00.

Przywrócenie dostaw ciepła nastąpi w dniu 10.10.2017 r. do godziny 14:00.

Lista adresów objętych wyłączeniem dostaw ciepła:

ul.Armii Krajowej 8, 10, 13 (Apteka), 15, 17 (Maćko), 19, 29,

ul.Kantaka 7, 9, 11

ul.Wrocławska 100, 104, 106, 108, 110, 112

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


INFORMACJA z dnia 29.09.2017r.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że w związku z modernizacją sieci ciepłowniczej przy
ul. Matejki nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania w dniu 02.10.2017r. od godz. 08:00.

Przywrócenie dostaw ciepła nastąpi w dniu 02.10.2017 r. do godziny 14:00.

Lista adresów objętych wyłączeniem dostaw ciepła:

ulŚmigielskiego 40, 42

ul.Jankowskiego 1, 3, 6, 10A, 12,

ul.Matejki 16, 17, 20, 21, 22, 31, UDT

ul.Mikołajczyka 4

ul.Strzelecka 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 44, 52, 54, 56A, 56B

ul.Baczyńskiego 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 17, 18, 19, 21, 23, 24, 25, 26, 27, 31, 52, 54, 56,

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


INFORMACJA z dnia 21.09.2017r.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że w związku z modernizacją sieci ciepłowniczej przy
ul. Wańkowicza nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania w dniu 25.09.2017r. od godz. 08:00.

Przywrócenie dostaw ciepła nastąpi w dniu 26.09.2017 r. do godziny 09:00.

Lista adresów objętych wyłączeniem dostaw ciepła:

Ks. Warszawskiego: 1, 3, 8, 10, 12, Biuro Serwis

Bojanowskiego 1, 24

Wańkowicza 20/2, 30, 32a, 32b, 34, Mahle

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


INFORMACJA z dnia 12.09.2017r.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że w związku z modernizacją sieci ciepłowniczej przy
Śmigielskiego oraz Prof. Kaliny nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej w dniu 14.09.2017r. od godz. 08:00.

Przywrócenie dostaw ciepła nastąpi w dniu 15.09.2017 r. do godziny 19:00.

Lista adresów objętych wyłączeniem dostaw ciepła:

Strażacka 7, 9 (2-węzły), 12

Kaliska 53/1, 55, 65A (FCF), 76A, 79, 80, 92, ”OLMET”

Kusocińskiego 1

Grabowska SP nr 5, 9, 9A, 9/2, 23

Moniuszki 2, 4, 5, 6, 11, 12, 13

Prof. Kaliny 92

Śmigielskiego 17, 19,

Ledóchowskiego 44

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


Aktualności

INFORMACJA z dnia 11.09.2017r.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że w związku z modernizacją sieci ciepłowniczej przy
ul. Kościelnej nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej w dniu 12.09.2017r. od godz. 09:00.

Przywrócenie dostaw ciepła nastąpi w dniu 12.09.2017 r. do godziny 15:00.

Lista adresów objętych wyłączeniem dostaw ciepła:

Ledóchowskiego (Areszt)

Kościelna ZUS

Kościelna 1

Ledóchowskiego 4, 6

Gimnazjalna (Fara, Parafia)

Al. Powstańców 3/1, 9

Kaliska 6, 13, 35A, 39,

Raszkowska 6, Synagoga, 23,

Rynek 10, 12

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


Aktualności

INFORMACJA z dnia 06.09.2017r.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że w związku z modernizacją sieci ciepłowniczej przy
ul. Wańkowicza nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej w dniu 07.09.2017r. od godz. 08:00.

Przywrócenie dostaw ciepła nastąpi w dniu 07.09.2017 r. do godziny 15:00.

Lista adresów objętych wyłączeniem dostaw ciepła:

ul. Strumykowa 9,11,17,43/1

ul. Wodna 24A/B/C

ul. Wańkowicza 1A,TBS,21,21A

ul. Zielona 3A,4,5,5A,10

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


Aktualności

INFORMACJA z dnia 25.08.2017r.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że w związku z modernizacją sieci ciepłowniczej przy
ul. Wyspiańskiego nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej w dniu 29.08.2017r. od godz. 08:00.

Przywrócenie dostaw ciepła nastąpi w dniu 29.08.2017 r. do godziny 18:00.

Lista adresów objętych wyłączeniem dostaw ciepła:

ul. Śmigielskiego 17,19,

ul. Ledóchowskiego 44,

ul. Wyspiańskiego 2, 4, 6, 6A, 8, 11, 11/1

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


INFORMACJA z dnia 24.08.2017r.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że w związku z modernizacją sieci ciepłowniczej przy
ul. Prostej nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej w dniu 28.08.2017r. od godz. 08:00.

Przywrócenie dostaw ciepła nastąpi w dniu 31.08.2017 r. do godziny 15:00.

Lista adresów objętych wyłączeniem dostaw ciepła:

ul. Prosta

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


INFORMACJA z dnia 28.07.2017r.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że w związku z modernizacją sieci ciepłowniczej przy ul. Kantaka nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej w dniu 31.07.2017r. od godz. 08:00.

Przywrócenie dostaw ciepła nastąpi w dniu 01.08.2017 r. do godziny 21:00.

Lista adresów objętych wyłączeniem dostaw ciepła:

ul. Kantaka 1, 8

ul. 3-go Maja 1, 3-go Maja 3, 3-go Maja 5

ul. Armii Krajowej 8, 10, 15, 17, 19

ul. Wrocławska 104, 106, 108, 110,

ul. Wigury 5/1,7, 7/2, 23,

ul. Kościuszki 29, 33

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


INFORMACJA z dnia 25.07.2017r.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że w związku z modernizacją sieci ciepłowniczej przy ul. Kantaka nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej w dniu 27.07.2017r. od godz. 08:00.

Przywrócenie dostaw ciepła nastąpi w dniu 29.07.2017 r. do godziny 15:00.

Lista adresów objętych wyłączeniem dostaw ciepła:

ul. Kantaka 1, 8

ul. 3-go Maja 1, 3-go Maja 3

ul. Armii Krajowej 8, 10, 15, 17, 19

ul. Wrocławska 104, 106, 108, 110,

ul. Wigury 5/1,7, 7/2, 23,

ul. Kościuszki 29, 33

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


INFORMACJA z dnia 25.07.2017r.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że w związku z modernizacją sieci ciepłowniczej przy ul. Broniewskiego-Asnyka nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej w dniu 26.07.2017r. od godz. 08:00.

Przywrócenie dostaw ciepła nastąpi w dniu 26.07.2017 r. do godziny 15:00.

Lista adresów objętych wyłączeniem dostaw ciepła:

ul. Broniewskiego 1-7

ul. Broniewskiego 9-15

ul. Szkolna 13-19

ul. Paderewskiego 16

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


INFORMACJA z dnia 24.07.2017r.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że w związku z modernizacją sieci ciepłowniczej przy ul. Broniewskiego-Asnyka nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej w dniu 26.07.2017r. od godz. 08:00.

Przywrócenie dostaw ciepła nastąpi w dniu 27.07.2017 r. do godziny 20:00.

Lista adresów objętych wyłączeniem dostaw ciepła:

ul. Klasztorna 11A/11B/11C/11D/11E

ul. Strzelecka 114, 116, 118, 120, 124, 126, 128, 130, 132, 134, 136, 138, 140

ul. Klasztorna – MZGM

ul. Klasztorna 10/12

ul. Klasztorna 7A/7B/7C

ul. Klasztorna 9-9A

ul. Klasztorna dz. nr 42/3

ul. Klasztorna 1, 3, 4

ul. Kamienna 3, 5

ul. Wysocka 73

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


INFORMACJA z dnia 19.07.2017r.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że w związku z modernizacją sieci ciepłowniczej przy ul. Broniewskiego-Asnyka nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej w dniu 20.07.2017r. od godz. 08:00.

Przywrócenie dostaw ciepła nastąpi w dniu 20.07.2017 r. do godziny 12:00.

Lista adresów objętych wyłączeniem dostaw ciepła:

ul. Klasztorna 11A/11B/11C/11D/11E

ul. Strzelecka 114, 116, 118, 120, 124, 126, 128, 130, 132, 134, 136, 138, 140

ul. Klasztorna – MZGM

ul. Klasztorna 10/12

ul. Klasztorna 7A/7B/7C

ul. Klasztorna 9-9A

ul. Klasztorna dz. nr 42/3

ul. Klasztorna 1, 3, 4

ul. Kamienna 3, 5

ul. Wysocka 73

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


INFORMACJA z dnia 18.07.2017r.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że w związku z modernizacją sieci ciepłowniczej przy ul. Śmigielskiego nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej w dniu 20.07.2017r. od godz. 08:00.

Przywrócenie dostaw ciepła nastąpi w dniu 20.07.2017 r. do godziny 14:00.

Lista adresów objętych wyłączeniem dostaw ciepła:

ul. Dalbra 2, 2A, 6/1, 8, 9 10

ul. Makuszyńskiego 4, 7, 9, 10, 13, 16

ul. Majakowskiego 13A, 20, 22

ul. Brzechwy 1, 3, 5 Przedszkole

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


INFORMACJA z dnia 10.08.2016r.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że w związku z remontem sieci cieplnej przy ul. Dworcowej oraz przy ul. Towarowej nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej w dniu 17.08.2016 r. od godz. 00:30.

Przywrócenie dostaw ciepła nastąpi w dniu 20.08.2016 r. do godziny 6:00.

Lista ulic objętych wyłączeniem dostaw ciepła:

ul. Dąbrowskiego

ul. Dworcowa

ul. Kolejowa

ul. Partyzancka

ul. Pl. 23 Stycznia

ul. Raszkowska

ul. Sienkiewicza

ul. Towarowa

ul. Wojska Polskiego

ul. Wolności

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


INFORMACJA z dnia 04.08.2016r.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że w związku z wymianą sieci ciepłowniczej przy ul. Al. Słowackiego nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej w dniu 09.08.2016 r. od godz. 23:00.

Przywrócenie dostaw ciepła nastąpi w dniu 12.08.2016 r. do godziny 23:00.

Lista ulic objętych wyłączeniem dostaw ciepła:

ul. Zana

ul. Królowej Jadwigi

ul. Słowackiego

ul. Konopnickiej

ul. Mickiewicza

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. zatrudni, pracownika na stanowisku spawacza:

Wymagania:

- umiejętność spawania rur i blach metodami: MIG, MAG, elektroda otulona MMA, acetylenowo-tlenowe

- znajomość rysunku technicznego

- uprawnienia spawalnicze -preferowane UDT

- umiejętność pracy w zespole

- prawo jazdy kat.B

- staż pracy w zawodzie minimum 5 lat

Dokumenty prosimy składać w sekretariacie Spółki .


 

Aktualizacja dotycząca awarii z 01.03.2016r.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje że awaria z dnia (29.02.2016r.) na sieci ciepłowniczej przy ul. Poznańskiej w Ostrowie Wielkopolskim została usunięta i o godzinie 6.00 wznowiono dostawy ciepła do budynków w rejonach objętych awarią. Powodem awarii było uszkodzenie w latach poprzednich izolacji na sieci preizolowanej przez zewnętrzną firmę budowlaną wykonującą roboty ziemne w sąsiedztwie naszej sieci.

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

INFORMACJA z dnia 29.02.2016r.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że w związku z awarią sieci ciepłowniczej przy ul. Poznańskiej nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w dniu 29.02.2016 r. od godz. 23:00. Przywrócenie dostaw ciepła nastąpi w dniu 01.03.2016 r. w godzinach rannych. Awaria będzie usuwana w nocy, aby przerwa w dostawie ciepła była jak najmniej odczuwalna.

Lista ulic objętych awarią:

ul. Wybickiego 38

ul. Bardowskiego 6

ul. Bema 168

ul. Dembińskiego

ul. Poznańska

ul. Lotnicza

ul. Batorego

ul. Wiejska

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.


Aktualizacja dotycząca awarii z godziny 19:52

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje że awaria z dnia (08.01.2016r.) w komorze cieplnej przy ZUS w Ostrowie Wielkopolskim została zabezpieczona i wznowiono dostawy ciepła do budynków w rejonach objętych awarią.

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

INFORMACJA

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, iż w dniu dzisiejszym (08.01.2016r.) w godzinach rannych nastąpiła awaria sieci cieplnej w komorze cieplnej przy ZUS w Ostrowie Wielkopolskim w związku z czym występuje przerwa w dostawie ciepła w częci budynków położonych przy ulicach Komuny Paryskiej, Olimpijskiej, Wysockiej, Szamarzewskiego, Paderewskiego, Gimnazjalna, Kompałły, Al. Powstańców Wlkp., Piłsudskiego, Osiedle Robotnicze. Informacja o przewidywanym terminie wznowienia dostawy ciepła zostanie zamieszczona na stronie internetowej spółki i jest dostępna pod numerem telefonu 993.

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

INFORMACJA

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że w związku z wymianą sieci cieplnej przy ul.Kopernika nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej.

Od 25.08.2015r. godz. 8:00 do 29.09.2015r. godz. 17:00

Dotyczy Odbiorców mieszkających przy ulicach:

- Wrocławskiej 52,54,56,58,60,62

- Kościuszki 9A,11,12A,14,15,20

- Kopernika 10-16

- Piastowskiej 5-11

- Kościuszki (Szkoła nr 12)

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. nr tel. 735 86 00, 735 86 30


INFORMACJA

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. informuje, że w związku z wymianą sieci ciepłowniczej przy ul.Grunwaldzkiej nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody użytkowej.

Od 31.08.2015r. godz. 1:00 do 05.09.2015r. godz. 19:00

Dotyczy Odbiorców mieszkających przy ulicach:

- Limanowskiego 44-50

- Szczecińska 1,3

- Lubelska 6

- Opolska 10

- Grunwaldzka 14

- Krakowska 7,10,12

- Grunwaldzka Metal VIS

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. nr tel. 735 86 00, 735 86 30


Zgłaszanie awarii

Od poniedziałku do piątku
Od 7.00 do 15.00
Tel. 62 735 86 11, 62 735 86 12, 62 735 86 13

Pogotowie ciepłownicze

Czynne całą dobę

Tel. 62 735 86 30
604 480 093